HİKAYEMİZ

Kiklad Adalarının mimarisini, Alaçatı esintisiyle birleştirerek, ikinci bir hayat yaratma fikrinden ortaya çıkan ZOE, güzel bir tatil geçirmeniz için sizleri mutluluğa davet ediyor.

“Kiklad Kültürü” adı verilen kültür, Geç Neolitik ve Erken Tunç Çağı’nda ortaya çıkan, Yunan Adaları ile Ege Kıyıları ve Batı Anadolu arasında güçlü karşılıklı bir etkileşim oluşturmuş olan ve oldukça pürüzsüz mimariye sahip bir kültürdür.

Biz, bu etkileşimden yararlanarak, birbirinden çok farklı gibi görünen ama aslında aynı olan medeniyetlerin, doğa ve sanat yaklaşımlarını, ZOE hayatı altında sentezlemeyi amaçladık. Otelimizi, modern bir tüketim şekli olmaktan öte, yaşayan ve evrilen bir kültürün, özgün bir parçası olarak hayal ettik. Bu kültürün çeşitliliği, bize, hem mutlu olmak, hem mutlu etmek adına bir hayat anlayışı edindirdi. Bu miras, misafirlerimizin hayatlarının bir parçası olmamızı mümkün kıldı.

ZOE, bir isim olarak HAYAT anlamına gelir. Biz de, güzel anılara, dostluklara, ve yeni bir hayat deneyimi yaşamanız için sizlere ev sahipliği yapıyoruz.

Herkes için varılan ve her zaman dönülebilecek olan hayat evinize, hoş geldiniz…